ARKA PLANDA ÇALIŞAN PROGRAMLARIMIZ

Görsel
Hayatımızda yaşadığımız, bilinçaltı seviyesinde çözülmeyen travmalar, bizi tehlikeden korumak için arka planda 24 saat boyunca devamlı çalışan, sonsuz döngüler haline geliyorlar. Belki, bilinçli olarak sadece arasıra aklımıza gelseler de, bu sonsuz döngüsel programlar bilinçaltımızın muhteşem kapasitesini sürekli meşgul etmeye devam ediyorlar.

“Yabancıların yanına gitme sana zarar verirler”, diye çalışan program bizi utangaç ve kendine güvensiz yaparken, “yılanlardan her an zarar gelebilir” diyen pikniğimizi rezil ediyor. “Para ve para kazanan insanlar kötüdür” şeklinde çalışan döngü finansal durumumuzu etkilerken, “insanlar kötüdür, her an beni arkamdan bıçaklayabilirler” diye söyleyen program belki de bitmek bilmeyen bir sırt ağrısına sebep oluyor.

Daha önce bilinçaltını yüksek hızda çalışan bir pervaneye benzetmiştik. Şimdi benzetmemizi biraz daha ilerletelim ve aslında bilinçaltının binlerce görevini yürüten binlerce döngüsel programını, ayrı pervanelere benzetelim. Bu pervanelerin önemli bölümü bizi fiziken hayatta tutmak adına beynimizin gereklerini yerine getirirken, belli bir bölümü ise sonradan eklenen programlarımız… Bunlardan, bazıları da gerçekten zararlılar…

Bu programların hepsi, aslında her an çalışırken uygun zamanlarda ya da çağrışımlar sayesinde ön plana çıkıyorlar. Ve hayatımıza yön veriyorlar. Hepimiz, bilgisayara zararlı programlar ya da virüsler çalıştığı zaman ne olduğunu ve ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Bilgisayarı açıp kapamak… Yetmiyorsa, bilgisayarı “formatlamak”, ve programları yeniden kurmak!

Alıntı: Yıka Beynini

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: