Geçirgen olmak

İşinizde dünyaya açılarak hizmet yoluyla geliştiğiniz zaman, çok çeşitli enerjilerle ve insanlarla karşılaşacaksınız.
Çevrenizde süptil enerjilerin ve insanların duygu ve düşüncelerinin daha çok farkında olacaksınız. Ne tür bir enerji ile karşı karşıya bulunursanız bulunun bu enerjileri, sizin bir ışık kaynağı olmanıza olanak verecek şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmek isteyeceksiniz.
Bir yandan çevrenizdeki insanların enerjilerini, düşüncelerini ve duygularını deneyimlerken, bir yandan da kendi enerjiniz içinde sakin ve merkezlenmiş kalabilmeyi öğrenme durumuna “geçirgen olma” denilir. Siz geçirgen olduğunuz zaman, pek çok farklı türde insanla rahatça birlikte bulunabilirsiniz. Onlardaki olumlu taraflardan hoşlanmayı öğrenebilir ve hatta sizinkiler kadar uyumlu olmayan başka enerjilerin yakınında bulunduğunuz zaman daha da yükseklere ulaşabilirsiniz.
Ruhsal yönden büyümek için, mükemmel bir çevre yaratmanız, çevrenizde hiçbir olumsuzluğun olmaması ya da dünyadan el etek çekmeniz gerekmez. Siz, yeryüzünde mevcut enerji çeşitleri ortasında yeni Yüksek Benliğiniz olmayı öğrenmek için buradasınız.
Sizinle benzer titreşimde olmayan insanlar arasında bile gelişebilir ve kalbinizdeki sevgiyi bulabilirsiniz.
Hayatınızın çeşitli bölümlerinde, sevmekte zorluk çektiğiniz insanlarla bir arada bulunmuş olabilirsiniz. Şimdi, şu anda hayatınızdaki mevcut durumlara bakın. Eğer pek rahat olmadığınız insanlar ya da enerjiler arasındaysanız, onları, geçirgenleştirmeniz konusunda size daha çok şey öğreten ve ruhsal büyümenizde size yeni fırsatlar sunan yardımlar olarak görün. Kendileriyle uyum sağlamakta en çok sıkıntı çektiğiniz kimselerin duygu ve düşünceleri, onlara karşı geçirgen olmayı öğrendiğiniz zaman, sizin gelişmenize en çok katkıda olanlardır aslında. Bu insanları bu nedenle hayatınıza çekmişsinizdir.
Ne tür bir duygusal enerji karşısındayken sükûnetinizi korumakta en çok zorlanıyorsunuz; öfke, düş kırıklığı, endişe, sabırsızlık, güceniklik, yakınma, haklı olma iddiası, inatçılık, beceriksizlik, tembellik, kendine yön verememek, olumsuzluk, acizlik, muhtaçlık, kurnazca yönlendirme ya da yönetme…
Ruhsal yönden büyümeniz ve daha güçlenmeniz için, bu enerjiler karşısında gitgide artan bir geçirgenlik kazanmanız gerekmektedir.
İş değiştirmek ya da sizi rahatsız eden komşulardan uzağa taşınmak suretiyle bu enerjilerden kurtulmayı deneyebilirsiniz. Bununla birlikte, onlarla beraberken kendi merkezinizde dengede kalmayı öğreninceye dek, benzeri enerjilere sahip insanları sürekli olarak kendinize çekeceksiniz.

Geçirgen olmak için, insanların yaptıklarına tepki göstermemeye başlayın. Onların davranışları karşısında duygusallaştığınızda, duygularınıza kapıldığınızda, onların enerjilerine karşı geçirgen olmazsınız. Bir kez duygusallıktan kurtulduğunuzda ve kendi sakin, berrak merkezinizde kalarak hareket ettiğinizde giriştiğiniz eylemler en büyük sonuçları yaratacaktır.
Geçirgen olmanın en iyi yollarından biri de, diğer kişinin davranışlarında sizin uyum sağlayabileceğiniz bir tarafı bulmaktır.
Bu size nasıl hareket edeceğinizi berrak ve dengeli bir zihinle bilmeniz için yeterince sakin kalma olanağı verecektir. Örneğin, komşu bir evde bir grup insan gürültülü bir parti veriyorsa ve siz öfkelenmeye başladığınızı hissediyorsanız, onların enerjisi içinde hoşlandığınız bir şey bulun.
Eğer birisi bir başkasına haykırıyorsa ve siz bundan dolayı huzursuz oluyorsanız, ikisinin birbirine öğrettiği dersler üzerinde, birbirini düşündükleri, sonuçta endişe duydukları gibi olasılıklar üzerinde odaklanın.
Eğer insanlar size karşı ürkütücü, tehdit ediciyseler ya da size hükmetmeye çalışıyorlarsa, onları iki santim boyundaymış gibi hayal edin. Bu durumda onları yine aynı şekilde mi yanıtlardınız? İnsanlar öfkeli ya da saldırgan iseler, onları yaygara kopartan çocuklar gibi görün, çünkü onlar kendi küçük benliklerini ifade etmektedirler, Yüksek Benlikleri’ni değil.
Eğer birisi, onun davranmasını istediğiniz gibi davranmıyorsa, ona kızmaktansa sevgi ve kabul gönderin. Siz bunu, geçmişte sizi üzmüş olan bir duruma sevgiyle karşılık verdiğinizi imgelemek suretiyle de uygulayabilirsiniz. Örneğin, kendisini size karşı kapatmış olan ya da sizi güç bir çatışma içine çekmek isteyen bir kimseyle konuştuğunuzu hayal edin. Onunla kavga etmek sizi onun düzeyine indirir. Bunun yerine, kendi enerjinizi daha güzelleştirmek için çevrenizi ışıkla sarın, kalbinizi açın ve onun altüst olmuş enerjisinin sizin hayatınıza girmesine izin verin.
Onun duygularının, farklı bir frekanstan oluşmuşçasına, sizi etkilemeden içinizden akıp geçmesine izin vermeyi seçebilirsiniz.

Başka insanların enerjilerinin farkına varmak büyük bir yetenektir.
Artan farkındalığınız ne zaman geçirgen olmanız gerektiğini size haber verir. Bir yere gitmeden önce, bir an durun ve kendi enerjinizi hissedin, sonra o yerin enerjisine uyumlanın. Orada sizin uyum sağlayacağınız enerjiye odaklanın. Ayrılırken, enerjinizin öncekinden farklı duygular verip vermediğini kontrol edin.
Eğer bir fark varsa, yalnızca kendi seçtiğiniz enerjileri kabul edin. Kendi enerjinizi bilmeniz, size bir nirengi noktası verecektir ve çevrenizdeki enerjilerden etkilenmenize izin verip vermeyeceğinizi bir şekilde bilmenizi sağlayacaktır.

Çoğunuz, başka kimselerle birlikteyken onların enerjilerine bilinçsiz olarak ayak uydurursunuz. Siz belki de başkalarının duygularına karşı çok hassassınız ve çok geniş bir duygular spektrumunu deneyimleme yeteneğindesiniz. Bir başka sefer insanlarla beraberken onların enerjilerine ayak uydurup uydurmadığınıza dikkat edin. Eğer onlar süratle konuşuyorsa sizin de solunumunuz alışınız hızlanıyor mu? Siz de hızlı konuşmaya başlıyor musunuz?

Eğer insanlar çöküntü içindeyse siz de neşenizi bastırıp onlara katılıyor musunuz? Eğer insanlar öfkeliyse siz de öfkelenmeye başlıyor musunuz? Solunumunuza dikkat etmeye başlayın, çünkü onların solunumlarına ayak uyduruyor olabilirsiniz. Sizi istemediğiniz düşüncelere ve enerjilere açan, kısmen, solunumunuzu bilinç dışı uyumlamanızdır. Yavaş ve sakin bir biçimde soluk alıp verin.
Böyle yaptığınızda, sakin ve merkezlenmiş olarak kalabilme yeteneğiniz artacaktır.

Kendinize ait olmayan bir enerji almışsanız onu boşaltmanın yolları vardır. Kendinizi o kişiyi görmeden önceki gibi hissetmeniz bile, o kişinin enerjisin fiziksel düzeyde, başkalarının enerjilerini derin solunum, yoga, egzersiz ya da bedensel çalışma yoluyla bedeninizden çıkartabilirsiniz. Gün boyunca zaman zaman durup derin derin birkaç derin soluk almanız enerjinizi artırmanıza yardımcı olacaktır. Kimileriniz enerjiyi, öfkelenmek suretiyle ya da bir ağlama veya kahkaha kriziyle boşaltır. Siz titreşiminizi yükselttikçe, artık başkalarının duygularını bünyenize almaktan kaynaklanan hapsolmuş duygularınız olmayacak; aura’nızdaki size ait olmayan enerji kalıplarını görebilecek ve vereceğiniz zihinsel emirle onlardan kurtulacaksınız.

Çevrenizde her kim bulunursa bulunsun ya da her ne cereyan ederse etsin, kendinizi sakin, huzurlu, merkezlenmiş ve dengeli hissedebilirsiniz. Geçirgen olmayı öğrendikçe, duyarlılığınızın arttığını farkedeceksiniz. Zaman içinde sizin sükûnetiniz ve huzurunuz başkaları için bir nimet olacak ve onların farkındalıklarını daha yüksek bir bilinç düzeyine yükseltmelerine katkıda bulunacaktır.

Ruhsal Büyüme /AKAŞA YAYINLARI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: