Oğlak Burcu Güneş Tutulması

Yeni yılın ilk Güneş tutulması, 6 Ocak Pazar günü, 15 derecede,  Oğlak burcunda ve orada seyreden Plüton ve Satürn ile kavuşum da çok güçlü bir tutulma olarak kendini gösterecek.

Tutulmalar, ay düğümleri eksenlerinde gerçekleştiği için kadersel etkileri açısından vurguludur ve yeni başlangıçların tohumunu atmak ile birlikte etkileri altı ayı bulur.

2019 tutulmaları 1/7 aksında gerçekleşeceği için tüm gündemlerin arka planında ‘Ben – Sen ve Ben – Biz’ algısı üzerinden işleyeceği görülüyor. Bu konudan önümüzde ki ay tutulmasında daha detaylı bahsedeceğim.  Şimdilik, yılın ilk konularını belirleyecek olan Oğlak burcu tutulması esnasında gökyüzü konumlarına bakacak olursak;

  • Güneş ve Ay, VEGA sabit yıldızı ile kavuşumda
  • Tutulma anında Akrep burcu yükseliyor ve yöneticisi Plüton tutulma ile kavuşumda
  • Oğlak burcunun yöneticisi Satürn, kendi burcunda
  • Koç burcunun yöneticisi Mars, kendi burcunda
  • Yay burcunun yöneticisi Jüpiter, kendi burcunda
  • Balık burcunun yöneticisi Neptün, kendi burcunda

 

Genel yorumu;

Çok etkili bir tutulma ile karşı karşıyayız. Plüton ve Satürn kavuşum derecelerinde bulunması ise dönüştürücü etkisinin yüksek olacağını gösterirken, ikinci dekanında olması Mars temalarını da ortaya koyuyor. Bir taraftan Satürn kısıtlayıp,  sorumluluk verirken, diğer taraftan Plüton etkisi ile güç savaşları, manipülasyon içinde kalabiliriz ve bunu Mars enerjisi ile agresifçe ortaya koyabiliriz.

Bu durumların gerçekleşeceği alan olan Oğlak burcu temaları olduğunu göz önünde bulundurursak; genel anlamda; yaşam amacımız, kariyer hedefimiz, iş ve gelirlerimiz adına yeni bir yol belirleyebiliriz.  Olayların ciddi yönlerine odaklanarak, elimizde ki kaynakları daha dikkatli kullanmaya, uzun vadeli düşünmeye ve iş hayatında bizi zorlayan durumları çözüm odaklı karşılamaya eğilim gösterirsek, bu süreçte attığımız yeni adımların, bizi kalıcı ve sağlam bir sürece sokacağını gösteriyor.  Özellikle sanatsal anlamda yapmak istediklerimiz varsa tutulma esnasında ki vega sabit yıldızının enerjisinden faydalanabilirsiniz.

Bireysel anlamda değerlendirdiğimiz de;

Bu süreçte sorumluluklarımızın neler olduğunu ve ne kadarını kendi özgür irademizle seçtiğimizi ve bu seçimlerin neye hizmet ettiğini sorgulayabiliriz.

Kendimizi güçlü hissetmek için neye ihtiyacımız olduğunu,  bu ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz şeyin bizi ne kadar içsel olarak beslediğini, verilen mücadelenin diğer ucunda ki güç algısının aslında en zayıf yanımız olduğunu fark edebilir ve en önemlisi bu zayıf yanımızın bize, manipülasyon yaptırdığını ya da manipülasyona maruz bıraktığını görebiliriz. J

Kendimizi hangi konularda kısıtladığımızı veya bu kısıtlamanın birileri tarafından oluşturulduğu yanılgısına düşebiliriz. Suçlamanın kolay, elini taşın altına koymanın ise sorumluluk getirdiğinin üşengeçliğinde olabiliriz.

Beklenti ile yaptıklarımızın karşılığını alamayabilir, açıkça talep etmenin önemini fark edebilir ve kendi ihtiyaçlarımızın, bir başkası tarafından karşılanması gerektiği illüzyonundan uyandırılabiliriz.

 

Yükselen burç bazında ise;

Koç Burcu ; Statü, mesleki alan, kariyer, tanınırlık

Boğa Burcu; Yabancılar, inançlar, eğitim, fikirler

İkizler Burcu; Finansal konular, borç-alacak, eşin parası, miras

Yengeç Burcu; Evlilik, anlaşma, ortaklık, karşıtlıklar, davalar

Aslan Burcu; İş,  sağlık, rutin gereklilikler, organizasyon

Başak Burcu; Aşk, çocuklar, hobiler, yaratıcılık

Terazi Burcu; Ev, sorumluluklar, aile, gayrimenkul

Akrep Burcu; Yakın çevre, kardeşler, iletişim, yayıncılık

Yay Burcu; Para, değerler, harcamalar, çalışma şekli

Oğlak Burcu; Kişisel alan, yaşam planı, projeler, hedefler

Kova Burcu; Ruhsal farkındalık, yenilik, kısıtlanmalar

Balık Burcu; Ümitler, gruplar, arkadaşlar, takım çalışmaları

Ne kadar zorlansak da, zorlandıklarımız bizi güçlendirir. Bilginin deneyime dönüştüğü anlardan kalanlar, hep bizimledir. Kendimizi endişeden uzak, deneyime bıraktığımız günler dilerim.

Sevgilerimle,

Oya Öztürk

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: