Başak Burcunda Dolunay – 19 Şubat 2019 – Hasat Zamanı

Başak Burcunda Dolunay

19 Şubat, 0 derecede Başak burcunda geçekleşecek dolunay aynı zamanda yine aynı burçta yükseldiği dolayısı ile Başak burcu temalarının yoğun olduğu bir dönemde olduğumuzu söyleyebiliriz.

*

Hasat zamanındayız sanki… Özellikle haritamızın Başak burcunun bulunduğu ev alanının temsil ettiği konular üzerinde durup,  bugüne kadar neler yaptık, elimizde neler var, hangileri bize hizmet ediyor, hangileri bizi sabote ediyor diye bakma sürecinde olabiliriz.  Ve tabi 0 derecesinde olmasından mütevellit,  hangileri ile yola devam edeceğimiz kararları da düşüncelerimizde gezinmekte . Regulus sabit yıldızı ile kavuşumda olması dolayısı ile de,   bunu yaparken dengede kalabildiğimiz sürece ödülü gelecek gözükmekte.  Regulus sabit yıldızı; dört büyük kraliyet yıldızından biri olarak geçer astrolojide. Özelliği ise; şöhret, ün, güç getirmesi ile birlikte bunları yaparken hırsa kapılıp, intikam duygusu ile hareket edildiğinde, skandallar ile yıkım getirdiği gözlenmiş geçmişte.

*

Neptün’ün Başak burcu yöneticisi olan Merkür ile Balık burcunda ki yakın etkileşimi, ideallerin düşünüleceği, sorgulanacağı bir süreçte olduğumuzu gösterirken, Venüs, Satürn ve Plüton’un Oğlak burcunda kavuşum da olması, ideallerimizi hayata geçirmek, somutlaştırmak için güzel bir dönem olduğunu göstermekte.

*

Nelere dikkat edebiliriz bu dönem de;

İdeallerimizi hayata geçirmek için azim ile hırsı ayırt ettiğimiz sürece dolunayın enerjileri  gayet güzel görünmekte. Yaşam bizden çabada olmamızı ister. Ama bu çabanın motivasyonu dış kaynaklı olduğunda yani başkalarını kıyas alarak ilerlediğimizde bu durum kendi kendini gerçekleştirmekten çıkarak çocukluk zamanlarında sarf edilen  “ Baaak benim oyuncağıma, senin var mııı”  cümlesinde ki enerjinin başka versiyonunu hayatımız da tezahür ettiririz; ki yaşam bizden gösteriş yapmamızı değil, kendimizi gerçekleştirmemizi ister. Yani bu dolunay kendi kendimizi merkez alarak hareket etmek; Azim (IN) Başkasını kıyas alarak hareket etmek; Hırs (OUT) diyebiliriz sanki 😉

*

Diğer yandan Başak burcunun bir özelliği olan detaycılığın abartıldığında, mükemmeliyetçiliğe dönüşebilme ihtimali muhtemeldir.  Mükemmeliyetçilik ise insanın hayatını analiz etmesinde işe yarar iken, dengesi bozulduğunda atalet getirebilir. Detayları analiz ederken, bütünü kaçırabilir,  süreç içerisinde detayları dönüştürmek yerine, tüm detayları halledip öyle yola çıkmak isteyebiliriz. İsteriz istemesine de, yaşam sürekli önümüze dönüştürmemiz gereken detaylar getirir. Sonra bir bakarız ki, onu halledeyim, bunu halledeyim derken zaman geçmiş, rüzgar artık yer değiştirmiştir.

*

Tabi bizi bu noktaya getiren bir diğer etken ise kontrol ihtiyacı olabilir. Kontrol ise, bir şeyi yanlış yapma korkusunun tetikçisidir. Ve bu tetikçiyi hayatımıza çok yaklaştırır isek, tüm yaşam alanlarımıza ateş edebilir. Aman dikkat J Bundan dolayı akışta kalmak ve bütünü kaçırmadan, süreç ile yol alabilmek bizler için kıymetli bir meziyettir.

Arzu ettiklerimizi, keyifle gerçekleştirebilmek dileği ile.

Oya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: