Terazi Burcu Dolunayı, 21 Mart 2019

21 Mart Perşembe günü, 0 derece Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay “Ben” derken “Bizi” gözetenlere ödülünü bırakacak gözüküyor.

Gündemimizi ağırlıklı oluşturacak konu başlıkları ; ilişkiler, ben-biz algısı, değerler, belirsizlikler diyebiliriz.

Çok önemli bir dolunay ile karşı karşıyayız. Gökyüzü bu kadar sisli açılar yaratmışken, dolunayın 0 derecede Terazi burcunda olması ilişkiler alanında karar vermeye ve yeni bir sayfa açmaya bizi itekliyor gibi. Merkür Retro pozisyonda Neptün ile kavuşmuş iken zihin ile karar verebilmenin yanılgı vereceği aşikar denebilir. Bu dolunay bizden hislerimizi izlemeyi, kalbimizi dinlemeyi istiyor.

Dolunay anın da, tam karşısında Güneş Chiron kavuşumu “ Kibirle dolmuş benliğin” yani sağlıksız egonun alacağı kararları, vereceği tepkileri işaret etmekte. Aslında bu kavuşumun güzel tarafından bahsedecek olursak; kendimizde ve ilişkide bulunduğumuz insanların üzerinden pası alacak ya da pasını temizleye razı olmayanı hayatımızdan çıkaracak.  “Bizi” gözetmeden “Ben” diyenlerimizin aynası biraz kirli olacak.  Temizlenme ve parlama zamanı da diyebiliriz.   Bu nasıl bakacağımız ile alakalı.

Burada dikkat etmemiz geren en önemli diğer açı Retro Merkür’ün, Neptün ile kavuşumu. Bu açı dolunay anında belirginleşirken etkisi Mart sonuna kadar sürecek. Nisan ayın da, dönüp baktığımızda keşke dememek için sözlerimizi, seçim ve davranışlarımızı ekstra gözden geçirmeliyiz. Arzu edersek önemli kararlarımızı biraz erteleyebiliriz ama ben akışın getirdiğini yaşamayı sevenlerdenim. Fazla kontrolün kişinin ruh sağlığını etkilediğini ve hatta obsesyona sürüklediğini düşünenlerdenim.  Zaten sistem bizden kontrolcü olmamızı değil anın içinde dengede kalmamızı ister.

Kare ve zorlu açılar da dahil, her açı doğru kullanıldığında şifasını bırakır gider. Burada bizim yapmamız gereken yegane şey; farkındalık ile ilerlemektir. Bu açının şifası da daha içsel olup; belirsizliğin içinden geçebilecek, sezgilerini dinleyebilecek, kalp ile hareket edebilenlere gelecek.

Bu süreçte bir önce ki yazımda da söylediğim gibi rüyaları kanal olarak kullanabiliriz. Niyet, dua, meditasyon için muhteşem bir dönemdeyiz.  İçimize dönmenin, pası üzerimizden atmanın, ilişkilerimize bir de , “Biz”den bakmanın tam zamanı.

Sevgilerimle,

 

Bireysel olarak burçlara etkisi;

Koç:  Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

 

Boğa:  Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

 

İkizler: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

 

Yengeç: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

 

Aslan:  İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

 

Başak:  Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

 

Terazi: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

 

Akrep:  Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

 

Yay:  Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

 

Oğlak: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

 

Kova:  Yurtdışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

 

Balık:  Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: