19 Mayıs 2019 – Akrep Burcu Dolunayı “Karar zamanı”

Akrep burcu genel anlamı ile doğum ve ölümü yani dönüşümü ifade eder. 8. Evi yönetir. Zorlu meseleler, ortak paylaşımlar, eşin parası, miras, tutkular, cinsellik gibi temaları da içinde barındırır.

Dolunay anında klasik yöneticisi olan Mars, Yengeç burcunda 10. evde  bulunuyor. Anın yükselinin de Oğlak burcu olmak ile birlikte modern yöneticisi olan Plüton aynı evde seyretmekte. Bu aile, duygusal bağ (özellikle duygusal bağ kurduğumuz tüm ilişkiler), ait olma, köklerimiz ile alakalı konuların ve bu alanlarda ki ihtiyaçlarımızın statüsel durumumuzu, kimlik ihtiyaçlarımızı etkileyerek ortaya çıkaracağını anlatıyor.

Akrep burcunun 27 derecesinde gerçekleşecek olması ve Ay’ın, Güneş ile kavuşum yapmak üzere olan Merkür’e karşıt açıda bulunması; yukarıda bahsettiğim konular üzerinden, uzun zamandır düşündüğümüz, aklımızda olan fakat karar veremediğimiz ve harekete geçemediğimiz konuları tamamlamak için çalışacak görünüyor.

Venüs’ün Boğa burcunda seyretmeye başlaması sevgi, keyif arayışlarımızın artacağını ve bu konulara öncelik vereceğimizi göstermekte. Fakat Boğa burcunda ilerleyen Venüs’ün, sevgide güven ve istikrar arayışımızı vurgularken Uranüs ile kavuşum yapması ise sanki bu ihtiyacı karşılayamadığımız, kişi, durum ve ilişkilerden bizi özgürleştirecek görünüyor. Uranüs-Venüs kavuşumu sevgi ihtiyacımız veya alış-veriş şeklimizde yeni bir farkındalığa bizi taşırken yeni arkadaşlıklarla da karşılaştırabilir.  Yeni bir hobi, estetik ve sanat anlayışını da bu sürece dahil edebiliriz.

Plüton’un, Merkür ve Güneş’e yaptığı olumlu açı bizi bu süreçte fikirlerimizi, düşüncelerimizi ve kararlarımızı gözden geçirerek ortaya koymak için destekliyor.

Toparlayacak olursak; bu hafta yüksek dozda dönüşüm ve özgürleşme enerjisi taşımakta. Burada bizim için önemli olan, Akrep burcunun gölgesi olan kin, nefret, kıskançlık duygularından sıyrılarak karar almak ve hareket etmek  gözükmekte. Süreci fikirlerimize tutunarak değil de, düşüncelerimizi dönüştürerek yönettiğimiz de, Merkür enerjisini de sağlıklı kullanmış oluruz.  Sevgi önceliğimiz olsun. Güzel haftalar.

 

Koç ve Yükselen Koç : Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler ve paylaşımlar, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma,  gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

 

Boğa ve Yükselen Boğa : Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

 

İkizler ve Yükselen İkizler :  Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

 

Yengeç ve Yükselen Yengeç : Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

 

Aslan ve Yükselen Aslan :  Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

 

Başak ve Yükselen Başak:  İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

 

Terazi ve Yükselen Terazi :  Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

 

Akrep ve Yükselen Akrep :  Genel yaşam motivasyonunuzu ilgilendiren konular, kimlik, Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

 

Yay ve Yay Yükselen : Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

 

Oğlak ve Yükselen Oğlak :  Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

 

Kova ve Yükselen Kova : Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

 

Balık ve Yükselen Balık :  Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: