PSYCHE – Haritada Ruh Eşi Göstergesi

Psyche asteroidi, başka bir insana ruhsal olarak ve bağlanma ilkesini temsil eder. Genellikle kelebek kız olarak resmedilen Psyche, sevgili Eros’la yeniden birleşme yolculuğunda, öfkeli Afrodit’in ona yüklediği kahramanca görevlerin üstesinden gelmiş güzel bir ölümlüydü.  Psyche bu görevleri yerine getirerek içsel telepatik kanallarını daha da duyarlı hale getirdi. Ruhun ölümden kutsallığa olan yolculuğunu yaparak dünyasal doğasını başarılı bir şekilde tanrısallığa dönüştürdü ve böylece erötik aşk tanrısı Eros’un göksel gelini olmayı hak etti. Birleşmelerinden Bliss (eksiksiz mutluluk), Pleasure (zevk, keyif) ve Ecstasy ( aşkla kendinden geçme) isimli çocukları oldu. Onların aşkları tuh eşi birliğini simgeler.

İlişkinin mükemmele doğru ilerleyişinin Lilith ve Juno aşamalarından sonra Psyche, kadın eşin gelişiminin tamamlanma aşamasını temsil eder. Astrolojik olarak Psyche, Venüs!ün yüksek oktavıdır ve kişisel aşkın arıtılmasını ve bir başkasına ruhsal uyumlanmayı ifade eder. Psyche’nin yolunu takip ederek, bilinçli ilişki aydınlanmaya giden yolu bulabiliriz.

Harita yorumunda öne çıkan bir Psyche, başka bir kişinin düşüncelerine ve hislerine manevi duyarlılık kapasitesini ifade gösterir. Bu yüksek farkındalık, mistik ruh eşi birliğine özlem yaratır. Psyche’nin gerilimli yerleşimleri başkalarına karşı duyarsızlığı, engellenmiş bir ruhsal farkındalığı veya kişisel ilişkiler kurmada yetersizliği gösterir. Duydukları derin, sezgisel iletişim ihtiyacı nedeniyle, Psyche insanları yüzeysel veya kısa süren ilişkilere girmeye eğilimli olabilirler.  Dolayısıyla etraflarında çok hayranları olabilir ama aslında yalnızdırlar.

Elementlere göre incelendiğinde, Psyche hava burçlarında mental telepatiyi, suda empatiyi, ateşte enerji alanlarını kontrol ve yönlendirebilme yeteneğini, toprakta başarıların fiziksel tezahürünü işaret eder.

Sinastride Psyche kontakları, kişiler arasında sezgisel bilişi ve anlayışı veya bunların tamamen eksiz oluşunu gösterir. Psyche-Eros kontakları potansiyel bir ruh eşi birliğini işaret eder.

Kaynak : Demetra Georce & Douglas Bloch (İlhan Yayınları)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: