Workshop Çalışmaları

 

BDS –  ‘KENDİNİ TANIMA’  SEMİNERİ

Son zamanlarda, yaşam döngüsünün oluş biçimi dolayısı ile birçok eski öğreti ve yeni teknikler, birbirinden farklı birçok eğitim, atölye, seminer ve yeni kitaplar hepimizin hayatında yer almaya başladı. Başlık altında toplamadığımız da ise; Bedensel Enerji Çalışmaları, Zihinsel Düşünce Gücü-Farkındalık Teknikleri, Ruhsal Uyanış Çalışmaları diyebiliriz. Bireysel Dönüşüm Sanatı; bu üç başlığın nasıl işlediğini? Birbirlerine etkisini? Ruh, Zihin, Beden dengesinin kişinin kendisine ve yaşamına etkisini anlatan bir çalışmadır.

Çalışmanın amacı ise; bütünsel bir bakış kazanıp, yaşam yolumuz da, kendi kendimizin yaşam koçu, danışmanı, şifacısı, olabilmektir.  Albert Einstein’ın ünlü sözündeki gibi…  ”Yapmanız gereken iki şey var. Birincisi oynadığınız oyunun kurallarını öğrenmek. İkincisi ise oyunu herkesten iyi oynamayı istemek. Bu iki şeyi yaparsanız başarı sizinle olur!”

Yaşam gerçek bir oyundur ve bu oyunun, bana göre iki temel kuralı var… Kendini Tanıma ve Oluşum… Kendini tanıma için Dişil Enerji, Oluşum için de, Eril enerji tanımını kullanabiliriz…

Hiçbirimiz gerçeğimiz ile uyumlanmadan yaşamımızı değiştiremeyiz… Kısa ve geçici mutluluk veren değişiklikler yaşayabiliriz ama tekrar gerçeğimize döneriz… Bu yüzden dir ki;  Eski çağlardan bu yana, bütün bilgelik okullarının parolası kendini bilmek olmuştur.

Milattan önce altıncı yüzyılda Delfi’deki kehanet tapınağının duvarına kazınan, Milet’li Thales’e ait “Kendini Tanı” sözü, İslam mutasavvıflarının “Kendini bilen Rabbini bilir” sözü bunun en temel örnekleridir. Sonraki yüzyıllarda bilinçdışının esaslı biçimde tanımlanması ile ‘Karakteriniz kaderiniz’dir’ sözü ortaya atılmıştır.  Efsanevi psikiyatrist C.G.Jung ise; “ Bilinçaltında açığa çıkartamadığınız her şey, bir gün kaderiniz olarak karşımıza çıkar” sözü ile önemini belirtmiştir.

İÇERİK:

Evren Bilimi – Kuantum  Çekim Yasası

Astroloji – (Modern Astroloji – Ezoterik Astroloji)

Ruh – Zihin – Beden İşleyişi

Zihin (Bilinç – Bilinçaltı)

İnsanın 7 şuur (bilinç) hali ve Çakralar

Beden ( Aura, meridyenler ve  Enerji bedenlerimiz)

KİMLER KATILABİLİR?

Kuantum – Çekim yasasının tam olarak ne olduğunu kavramak ve bilinçli şekilde tezahür ettirmek isteyenler…

Astroloji biliminden daha bilinçli bir şekilde nasıl faydalanacağını öğrenmek isteyenler…

Kendi potansiyeline giden unsurları merak edenler…

Bilinç ve bilinçaltının işleyişini bilmek ve seçimlerini daha sağlıklı yapmak isyenler…

Çakralarının nasıl ve neye göre sağlıklı çalıştığını bilmek isteyenler…

Aura ve enerji bedenlerimizin bize nasıl hizmet ettiğini öğrenmek isteyenler…

Ruh – Zihin –Beden işleyişini kavramak ve daha dengede yaşamak isteyenler…

Evrene etkisini ve evrenin üzerinde ki etkisini bilmek isteyenler…

Kısacası; kendisini tanımak isteyenler…

%d blogcu bunu beğendi: