BİREYSEL DÖNÜŞÜM SANATI

Bireysel Dönüşüm Sanatı
BİREYSEL DÖNÜŞÜM SANATI 
Son zamanlarda, yaşam döngüsünün oluş biçimi dolayısı ile birçok eski öğreti ve yeni teknikler, birbirinden farklı birçok eğitim, atölye, seminer ve yeni kitaplar hepimizin hayatında yer almaya başladı. Başlık altında toplamadığımız da ise; Bedensel Enerji Çalışmaları, Zihinsel Düşünce Gücü-Farkındalık Teknikleri, Ruhsal Uyanış Çalışmaları diyebiliriz.
Bireysel Dönüşüm Sanatı; bu üç başlığın nasıl işlediğini? birbirlerine etkisini? Ruh, Zihin, Beden dengesinin kişinin kendisine ve yaşamına etkisini anlatan ve bütünsel bir bakış kazanıp, yaşam yolunuz da, kendi kendinizin yaşam koçu, danışmanı, şifacısı nasıl olabileceğinizi sunan bir çalışmadır. 
Albert Einstein’ın ünlü sözündeki gibi…  ”Yapmanız gereken iki şey var. Birincisi oynadığınız oyunun kurallarını öğrenmek. İkincisi ise oyunu herkesten iyi oynamayı istemek. Bu iki şeyi yaparsanız başarı sizinle olur!”
Yaşam gerçek bir oyundur. Ve bu oyunun kurallarını, evrenin yasaları ve kendi gerçekliğimiz belirler. Bireysel Dönüşüm Sanatı yalın bir şekilde bu bilgileri ve gerçekliğimize etkisini sunmaktadır.
Size çalışmalara katıldıktan sonra hayatınızın değişeceğini söylemiyorum ama değişmesini isterseniz gerekli donanıma sahip olmuş olacağınızı söyleyebilirim.
Bir örnek ile ifade etmem gerekir ise; muhteşem bir arabaya ve size özel bir haritaya sahip olmuş olduğunuzu düşünün. Arabayı sürmek için araba kullanmayı bilmeniz gerekmektedir. Eğer kimseye ihtiyaç duymak istemiyorsanız, arabanın teknik donanımını da bilmeniz gerekmektedir. Çünkü yolunuz da ilerlerken oluşacak problemleri ancak bu şekilde giderebilirsiniz. Bu bilgiler ile, elinizde ki haritada özgürce ve bilinçli bir şekilde seçimler yaparak yönünüzü belirleyebilirsiniz. Artık seçim sizindir! Nereye gideceğinize siz karar verirsiniz!  
Bu örnekte arabayı; evrenin yasaları ve sahip olduğumuz gerçeklik unsurları (Ruh, Zihin, Beden)olarak düşünelim.  Kullanma şeklimizi de karakteristik özelliklerimiz.  Haritayı ise bize verilmiş olan kader, içinde ki yolları da, yaşam oyunumuzu belirleyen seçimlerimiz .
Bu haritada birçok seçeneğimiz vardır. Nereye gitmek ister isek oraya gidebilecek özgür iradeye sahibizdir.  Ama aynı yerde kalamayız. Yaşam sürekli dönüşüm içerisindedir ve bizi seçim yapmaya zorlar. Hatırlayalım ki, bir şey yapmamak da bir seçimdir.
Herkesin sahip olduğu harita farklıdır ve bazı kişiler ile yollarımız daha uzun kesişir. Kimseyi tam olarak anlayamayız. Sadece sevebiliriz. Ve kimsede bizi tam olarak anlayamaz! Sadece sevebilir. Tek anlamanız gereken kişi kendimizizdir.  Başkası tarafından anlaşılma ihtiyacı bir yanılgıdır. Realite de, kimseye ihtiyacımız yoktur, kendimiz den başka!  Tek yapmamız gereken kendimizi tanımak ve bilinçli seçimler yapmaktır.
Bireysel Dönüşüm Sanatı; temel olarak iki bölümden oluşuyor. Kendini Tanıma ve Oluşum. Kendini Tanıma Çalışması, yaşam oyununuz da sahip olduğunuz gerçek potansiyele ve donanıma ayna tutar. Oluşum Çalışması ise bu potansiyeli nasıl dönüştüreceğinize.
 
Sevgilerimle,
Oya Öztürk
 http://oyaozturk.com/hakkinda/
Kendini Tanıma’ Workshop detayları için tıklayınız…
Oluşum’ Workshop detayları için tıklayınız…
Haftalık farkındalık çalışması detayları için tıklayınız…
Bireysel çalışmalar için tıklayınız…
 
Reklamlar
    Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: