Tango ve İlişkiler

TANGO VE İLİŞKİLER ATÖLYE ÇALIŞMASI

“Tango ve İlişkiler ”  atölyesinin amacı; Tango dansı ve eğitimini aldığım psiko-kinesyoloji biliminden faydalanarak, ilişkiler eksenli farkındalık yaratmak ile çiftlere Tango’yu tanıtarak beraber keyif aldıkları hobi alanı oluşturmaktır.

Dünyadaki tüm insanlar için sonsuz bir olaylar ve olasılıklar akışı söz konusu. Bu olay ve olasılıklar, yaşamlarımızdan, zamandan ve mekandan akıp gitmekte. Enerjimizde ki küçük bir değişiklik, yaşanabilecek olayları önemli ölçüde değiştirebilir. Bilincimizdeki minik bir değişiklik ise, olasılıklarda inanılmaz değişimler yaratabilir.
Bu farkındalık birbirimize aşık olma (birlikte olma) nedenlerimizi, birbirimizde en çok sorun ettiğimiz şeyleri ve bu ikisinin arasında ki bağlantıyı keşfetmekle başlar. İlişkimizde nedenlerimizin ve sorunlarımızın içinde başta ebeveyn ilişkileri, yaşanmış aşk ilişkileri, cinsiyet rolleri (stereotipik) gibi birçok yaşam deneyimimizden çıkarımlarımız bulunmaktadır. Ve bu çıkarımlar bilinçaltı kayıtlarımızı oluşturmaktadır. İlişkilerimize bakarak kendimiz hakkında bir fikir oluştururuz ve bu izlenim hayatımızın her aşamasını etkiler. Aslında ilişkilerimiz bizim aynamızdır eğer kendimizi görmeyi seçersek.

İçerik :

-Bilinçaltı ve ilişkilerimize etkisi
-Bilinçaltında gerçekleşen süreçler
-Ego
-Romantik ilişkiler
-Bağlı ve bağımlı ilişki özellikleri
-Yansıtma ve kendini doğrulayan inanışlar
-Sorumluluk alma – Sorgulama, Suçlama, Yargılama,
-Uyum : Affetme , Endişe, Kontrol, An da kalmak
-Denge: Kendisinin denge çalışması, Kabul etme, Karşılıklılık, Mesafe,
-İletişim :Empati, Varsayım, Aynalama,
-Duruş: Özgüven
-Özgürlük :Kendin olma, Güven
-İlişkiyi beslemek:Öncelik tanımak, İlgi göstermek,

%d blogcu bunu beğendi: